Kolay Seo

Seo nedir ?

10.03.2019
912
Seo nedir ?

Google güçlü olduğu için öncelikle onu kaleme almak istedim. Google gibi arama motorları için SEO yapılandırması gerekir. SEO ingilizceden dilimize gelmiş olmuş, İngilizce olarak Search Engine Optimization, Türkçe ise Arama Motoru Optimize etmek demektir. SEO, tüm web sitelerinde uygulanabilmekte ve kriterlere göre düzenlenmektedir.

”Seo” başlı başına çalışma ister. Google sürekli olarak bu konuda spam içeriklere karşı önlem almakta ve sitelerin yükselme düşme potansiyellerini değiştirmektedir. Siteleriniz içerisinde siteniz ile ilgili olarak yapılan ve dışarıdan link besleme ile devam eden tüm çalışmalar olarak açıklayabilirim. Çok sayıda web sitesi ya da kişiler bu işi yapmakta olduğunu ve sonuç aldığı konusunda sizlere bilgi olarak geçmektedirler. Size açık ve net olarak bilgi vermek için bu yazımı kaleme aldım. Size 10 madde içinde seo için söylenen fakat doğruluğunu sizler değerlendirin.

10 Maddede Doğru Bilinen Yanlışlar

  • Sitenizi ilk sırada yer almasını sağlayacağız
  • Sitenizi 10 günde yükselme görecek
  • Tüm rakiplerinizi geçeceksiniz
  • Rakipleriniz çok kolay bizce
  • Kelime sayısı önemli değil
  • Yüz kelime verin deneyin
  • Önemli olan sadece makale
  • Sitenizde görmediğiniz kadar hata var
  • Seo çocuk oyuncağı

Bu cümleleri duyduğunuzu tahmin ediyorum. Fakat bunlar bana göre yapılmaması ve söylenmesini doğru bulmadığım hatalardır. Elbette bu işte uzman arkadaşlarımız vardır. Ama işi bilmeden sizleri hataya yönlendirmeye açık kişilerde mevcuttur.

Seo Yanlış Yapılırsa Ne Olur ?

Seo konusunda site ile yapılacak yanlışlarda siteniz spam site olarak algılanabilir. Siteniz belirli kriter aralığında olmadığı için siteye girişte sıkıntı yaşayabilirsiniz. Siteniz sıralamada hiç çıkmayabilir. Sitenizi şikayetlere uğramış olabilir. Şimdi bana bu yazım için umarım kızmıyorsunuz. Gerçekleri paylaşmaya çalışıyorum. Bunların çözümü elbetteki var. Bu hatalar öncesinde sonuca ulaşmak istiyorsanız, iyi araştırın gerekirse referans firmalarını arayın, seo işi yapıyormuş yaptıralım diye direkt seçimde bulunmayın. Hataların telafisi için en önemli değerlerden birisi olarak zaman ihtiyacınız var. Düzenlemelere ihtiyacınız var, siteniz kötü içeriğe düşmüşse kurtarmaya ihtiyacınız var. Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle sevgiyle kalın..

Trrehber com Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kolayseo.com Bir Cs3net Kuruluşudur