Kolay Seo

Google Türk Telekom ile Anlaştı

18.12.2019
474
Google Türk Telekom ile Anlaştı

Teknoloji devi ve dünyanın arama motoru Google ile Türk Telekom ile anlaşma sağlandı. Habertürk haberde duyurulan haber sonrası gözler Google’a çevrildi.

Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre, geçtiğimiz ay Facebook’un sunucularını Türkiye’ye getirmek adına çalışmalara aralıksız hız veren Türk Telekom, şimdi ise Google ile anlaşma sağladı.

2020 itibarıyla çalışmalar başlıyor

Google ve Türk Telekom 16 Aralık Pazartesi ( 16.12.2019) günü bir anlaşmaşaya imza attığının bilgisi geldi. İmzalanan bu anlaşmayla Google’ın sunucularının Türkiye’ye geleceği ileri sürülmüş. Şu anda teknik inceleme çalışmalarının başladığı ve ilk etapta 8 farklı merkeze Google sunucularının kurulacağı öğrenildi. Türk Telekom’un trafik yönetimi yaptığı 8 farklı merkezdeki kurulum çalışmalarına 2020’de başlanacak.

Google ve Sunucusunu Taşımanın Türkiyedeki Kullanıcılara Ne faydası Olur?

Google sunucularını haberde yer aldığı şekilde Türkiye’de barındırırsa, erişim hızında artış yaşanacaktır. Sunucular Türkiye üzerinden kısa sürede hızlı bir şekilde Google’a erişime sağlayacaklardır. Sunucularını genelde Dünya Genelinde farklı merkezlerde bulunduran google bu konuda yılların tecrübesine sahiptir.

Google için Türkiye’de sunucu bulundurmak ne avantaj sağlar?

Google sunucularının Türkiye içerisinde olması, hız konusunda artış getirir. Google uygulama ve platformlarını erişimi arttırabilir. Sunucuların hızı aynı zamanda upload ve download sürelerini arttırır. Google drive konusunda daha çok fayda sağlayacağını düşünmekteyim.

Google neden Türk Telekom ile Anlaşma Sağlamak Zorunda?

Türk Telekom Türkiye’de yerel alt yapının ana sağlayıcısı konumundadır. Google Profesyonel hizmet almak istiyorsa bu konuda başka seçeneği yoktur.

Trrehber com Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kolayseo.com Bir Cs3net Kuruluşudur