Kolay Seo

Google Erişim Sorunu ile İlgili Açıklama

19.12.2019
473
Google Erişim Sorunu ile İlgili Açıklama

Abd merkezli arama motoru Google’dan erişim sorunu ile ilgili açıklama geldi. Abd merkezli teknoloji ve servisi Google Türkiye’de yaşanan sorun ile ilgili açıklamada bulundu.

Dünya üzerinde erişim ile ilgili sorunları tespit eden “downdetector.com” internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Google ve Google’a bağlı servisler bir süre boyunca Türkiye‘de hizmetinde kesinti meydana geldi.

Söz konusu soru ile ilgili olarak Google’dan açıklama yapıldı. Açıklamada şu şekilde gerçekleşti.

“Google’ın Bulgaristan’daki ağı üzerinde yönlendirilmiş olan trafikte yaşanan birden fazla eşzamanlı fiber kesintisi sorunu, etkilenen tüm kullanıcılar için Türkiye Saati ile 13:36 (ABD / Pasifik zamanı ile 19 Aralık 2019 02:36) itibarı ile tamamen çözülmüştür. Bu süre içinde, Google hizmetlerine Bulgaristan ağ bağlantı noktamız üzerinden erişen kullanıcılar, sözkonusu Google hizmetlerine ulaşamamıştır.

Sorunun çözümüne kadar geçen sürede gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.  Sorunun temel nedenini belirlemiş ve etkilenen trafiği, ağımızın sorundan etkilenmiş olan kısımlarının etrafına yönlendirmiş durumdayız. Konuyla ilgili dahili bir araştırma sürdürüyoruz. İleriki bir tarihte ayrıntılı bir olay özetini de paylaşmış olacağız.” 

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan konu ile ilgili resmi bir açıklama geldi. Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde oldu.

“Google servislerinde global sorunlar (Yunanistan, Romanya, Bulgaristan gibi) olup, ülkemizde de hissedilmektedir.

Türkiye’deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır.

USOM ekiplerimiz süreci yakından takip etmektedir.

Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalıdır.”

Ben kendi fikrimi kaleme almak istiyorum. İnternet sağlayıcı olarak Dünya genelinde kabloları kullanmaktadır. Bu kablolar ile ilgili oluşacak her türlü sorun kesintilere neden olabilir.

Bu kablo sorunlarını örnek maddelere yer vermek istiyorum ;

1- Kablo kesiklikleri

2- Kablo defermasyonları

3- Doğanın yıpratması sonucu arızalar

4- İstemsiz olarak gerçekleşen kablo kesintisi

5- Su ve korozyona maruz kalma

6- Kıtalar arası dalga oranın yükselmesi

7- Kıtaların hareketleri

8- Doğa olayları

9- Girdaplar

10- Magma aniden ısınması

olarak madde madde devam edilebilir. Çok sayıda etken internet kesintisi ile karşılaşmalara sebep olabilir. Bu yüzden her Ülke kendine göre bu durumun tedbirini alabilir. İnternet kesintisi elektrik kesintisi gibi bir ihtiyaç haline dönüşebilir.

Trrehber com Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kolayseo.com Bir Cs3net Kuruluşudur